OVERALL WINNERS:
Bikini Overall Winner: Nicole Sullivan
Figure Overall Winner: Danielle Derby
Mens Overall Winner: Doug Randolph
Mens Physique Overall Winner: Nemanja Lazic
Figure Novice Overall Winner: Cory Kyle

TEEN MEN
2nd Place: Zack Selke
1st Place: Josh Kelch

MEN’S NOVICE
5th Place: Justin Stajduhar
4th Place: Kris Davia
3rd Place: Mark Batten
2nd Place: Zach Welch
1st Place: Doug Randolph

MEN’S MASTERS OVER 40
3rd Place: Rene Garza
2nd Place: Rich Horne
1st Place: Rusty Batty

MEN’S MASTERS OVER 50
4th Place: Doug DeVore
3rd Place Rusty Batty
2nd Place: Robert Abraham
1st Place: Ronald Mango

MEN’S MASTERS OVER 60
2nd Place: Robert Abraham
1st Place: Ronald Mango

BIKINI NOVICE
5th Place: Connie Bourgeois
4th Place: Jade McFarland
3rd Place: Kelsey Lowry
2nd Place: Ashlee Lecompte
1st Place: Casadie Little

BIKINI OPEN SHORT
5th Place: Maribeth Moore
4th Place: Lei Wernsman
3rd Place: Kelsey Lowry
2nd Place: Casadie Little
1st Place: Nicole Sullivan

BIKINI OPEN TALL
5th Place: Jennifer Schaffnit
4th Place: Connie Bourgeois
3rd Place: Jessica O’Hara
2nd Place: Jade McFarland
1st Place: Ashlee Lecompte

MEN’S PHYSIQUE SHORT
2nd Place: Matt Estok
1st Place: Justin Garcia

MEN’S PHYSIQUE TALL
5th Place: Willy Neuendorf
4th Place: Cody Bohlen
3rd Place: Daniel Dunkman
2nd Place: John Hardisty
1st Place: Nemanja Lazic

PRO BIKINI
3rd Place: Julie Dingledine
2nd Place: Jodi McLaughlin
1st Place: Sara Brown

PRO MEN
5th Place: Henry Miller
4th Place: Matthew Serd
3rd Place: Joe Wilson
2nd Place: Jason Kaiman
1st Place: Brandon Wadas

PRO FIGURE
4th Place: Honaire Greco
3rd Place: Jessie Stapleton
2nd Place: Dericka Roberts
1st Place: Kimberly Streich

FIGURE MASTERS
5th Place: Traci Hill
4th Place: Susie Baldner
3rd Place: Heather Carroll
2nd Place: Amy Bunting
1st Place: Gretta Albrecht

FIGURE MASTERS OVER 50
1st Place: Terri Abner

FIGURE NOVICE SHORT
5th Place: Kaitlyn Becker
4th Place: Samantha Correll
3rd Place: Tiffany Clark
2nd Place: Tiffany Winton
1st Place: Angie Ware

FIGURE NOVICE TALL
5th Place: Vanessa Fletcher
4th Place: Tara Lindamood
3rd Place: Meghan Robison
2nd Place: Amy Bunting
1st Place: Cory Kyle

FIGURE SHORT
5th Place: Leanne Lin
4th Place: Lei Wernsman
3rd Place: Samantha Correll
2nd Place: Kaitlyn Becker
1st Place: Tiffany Clark

FIGURE MEDIUM
5th Place: Vanessa Fletcher
4th Place: Angie Ware
3rd Place: Tiffany Winton
2nd Place: Cory Kyle
1st Place: Danielle Derby

FIGURE TALL
5th Place: Connie Bourgeois
4th Place: Meghan Robison
3rd Place: Tara Lindamood
2nd Place: Amy Bunting
1st Place: Gretta Albrecht

MENS OPEN LIGHTWEIGHT
5th Place: Matt Estock
4th Place: Zack Selke
3rd Place: Diante Johnson
2nd Place: Zach Welch
1st Place: Anthony Kim

MENS OPEN MIDDLEWEIGHT
3rd Place: Rene Garza
2nd Place: Mark Batten
1st Place: Doug Randolph

MENS OPEN LIGHT HEAVY
3rd Place: Robert Abraham
2nd Place: Rusty Batty
1st Place: Kris Davia

MENS OPEN HEAVYWEIGHT
2nd Place: Richard Horne
1st Place: Justin Stajduhar