2010 Show Results

OVERALL WINNERS:
Novice Men’s Overall:  Craig Rickman
Novice Women’s Overall:  Janie Butler
Bikini Overall:  Emily Westlake
Figure Overall:  Helana Chansky
Men’s Overall:  Kennet Washington
Women’s Overall:  Gabriell Owens

MEN’S NOVICE LIGHTWEIGHT
4th Place: George Hickman
3rd Place:  Gary Fern
2nd Place:  Brandon Zehr
1st Place: Quentin Hursey

MEN’S NOVICE MIDDLE
5th Place: Dominic Bigger
4th Place: Robert Williamson
3rd Place:  Thomas Leong
2nd Place:  Michael Salazar
1st Place:  Craig Rickman

MEN’S NOVICE LIGHT HEAVY
5th Place: Mike Laube
4th Place: Aaron Witt
3rd Place:  Jonathan Aggen
2nd Place:  Tim Muriello
1st Place: Glen Owens

MEN’S NOVICE HEAVY
5th Place: Eric Martin
4th Place: David Hahn
3rd Place:  Lewis Calloway
2nd Place:  Phil Borowski
1st Place: Ryan Crawford

WOMEN’S NOVICE BODYBUILDING
2nd Place: Leslie Davis
1st Place: Janie Butler

TEEN MEN
4th Place: George Fotopoulas
3rd Place:  Julian Poulaki
2nd Place:  Justin Thorp
1st Place:  Josh Stevens

MEN’S OPEN LIGHTWEIGHT
5th Place: George Hickman
4th Place: Brandon Zehr
3rd Place:  Lawrence Pearson
2nd Place:  Jaime Brandenberg
1st Place: Kennett Washington

MEN’S OPEN MIDDLE
5th Place: John Slover
4th Place: Thomas Leong
3rd Place:  Michael Salazar
2nd Place:  Aaron Heidelbreicht
1st Place: Craig Rickman

MEN’S LIGHT HEAVY
5th Place:  Johathon Aggen
4th Place:  Glenn Owens
3rd Place:  Austin Ferch
2nd Place:  Ken McNeil
1st Place:  Ray Ramijak

MEN’S OPEN HEAVY
5th Place: David Hahn
4th Place: Lewis Calloway
3rd Place:  Phil Borowski
2nd Place:  Ryan Crawford
1st Place: Ken Mullin

WOMEN’S OPEN LIGHT
2nd Place:  Monica Back
1st Place: Marcia Cebulla

WOMEN’S OPEN MIDDLE
4th Place: Leslie Davis
3rd Place:  Jill Caskey
2nd Place:  Lori Ellis
1st Place: Gariel Owens

WOMEN’S OPEN HEAVY
1st Place: Janie Butler

FIGURE TALL
5th Place: Stephanie Spanoil
4th Place: Lori Totten
3rd Place:  Danielle Deck
2nd Place:  Shannon Seal
1st Place: Jennifer Hugunin

FIGURE MEDIUM
5th Place: Terri Bjork
4th Place: Holli Dobson
3rd Place:  Daniela Spaid
2nd Place:  Chantal St. Andre
1st Place: Sandy Wiedmeyer

FIGURE SHORT
4th Place: Josephina Mensirais
3rd Place:  Lei Wernsman
2nd Place:  Linda Heap
1st Place:Helena Chansky

MEN’S MASTERS 50+
2nd Place:  Gary Fern
1st Place: Murrel Hall

MEN’S MASTERS 40+
5th Place: Jonathon Aggen
4th Place: Murrell Hall
3rd Place:  Phil Borowski
2nd Place:  Ken McNeil
1st Place: Ken Mullen

MEN’S MASTERS 60+
3rd Place:  Ron Davis
2nd Place:  George Hickman
1st Place: Murrell Hall

MEN’S MASTERS 70+
1st Place: Ron Davis

WOMEN’S BODYBUILDING MASTERS 40+
5th Place: Monica Bach
4th Place: Marcia Cebulla
3rd Place:  Jill Caskey
2nd Place:  Jane Butler
1st Place: Lori Ellis

MASTERS FIGURE 40+
5th Place: Lori Totten
4th Place: Holli Dobson
3rd Place:  Daniela Spaid
2nd Place:  Maria Mobasseri
1st Place: Linda Heap

MASTERS FIGURE 50+
3rd Place:  Denise Amundson
2nd Place:  Terri Bjork
1st Place: Maria Mobasseri

BIKINI TALL
4th Place:  Stephanie Spainol
3rd Place:  Danielle Deck
2nd Place:  Chantel St. Andre
1st Place:  Emily Westlake

BIKINI SHORT
2nd Place:  Theresa Sorg
1st Place: Tawnya Block