2011 Show Results

OVERALL WINNERS:
Mens Novice Overall Winner: Jon Carlo Astornia
Bikini Overall Winner: Stephanie Winter
Womens Figure Overall Winner: Kristin White
Mens Overall Winner: Ben Goins

TEEN MEN
2nd Place: Anthony Khoury
1st Place: Abraham Monla

MENS NOVICE LIGHTWEIGHT
2nd Place: Rich Ponce
1st Place: Jon Carlo Astoria

MENS NOVICE MIDDLEWEIGHT
4th Place: Ryan Lowry
3rd Place: Brett Olson
2nd Place: Jacob Trensenriter
1st Place: Abraham Monla

MENS NOVICE LIGHTHEAVY
5th Place: Douglas Humke
4th Place: Justin Tharp
3rd Place: Anthonly Khoury
2nd Place: Mike Laube
1st Place: Tim Steffens

MENS NOVICE HEAVYWEIGHT
2nd Place: Enrico Willis
1st Place: David Hahn

BIKINI SHORT
5th Place: Brianne Selino
4th Place: Kim Sheppard
3rd Place: Jazzla Walters
2nd Place: (none)
1st Place: Stephanie Winter & Tawnya Block
(2 pro cards awarded)

BIKINI TALL
5th Place: Stephanie Spaniol
4th Place: (none)
3rd Place: Chantel St. Andre
2nd Place: Molly Allard
1st Place: Samantha Thacker

MENS MASTERS OVER 40
2nd Place: Victor Barcomb
1st Place: Mike Laube

MENS MASTER OVER 50
2nd Place: Ron Davis
1st Place: Victor Barcomb

MENS MASTER OVER 70
1st Place: Ron Davis

PRO FIGURE
6th Place: Sandy Wiedmeyer
5th Place: Jessie Stapleton
4th Place: Paulina Gialanella
3rd Place: Courtni Bean
2nd Place: Heidi Steffens
1st Place: Alexndra Ellis

WOMENS MASTER FIGURE 40 PLUS
5th Place: Deb Even
4th Place: Beth Roehlk
3rd Place: Lauire Foote
2nd Place: Lei Wesrnman
1st Place: Val Thompson

WOMENS MASTERS FIGURE 50 PLUS
3rd Place: Terri Bjork
2nd Place: Ann Drahos
1st Place: Vicki Yates

WOMENS FIGURE SHORT
4th Place: Julie Metzger
3rd Place: Brianne Selino
2nd Place: Lei Wernsman
1st Place: Josefina Monsivais

WOMENS FIGURE MEDIUM
5th Place: Deb Even
4th Place: Terri Bjork
3rd Place: Lauir Foote
2nd Place: Val Thompson
1st Place: Kristin White

WOMENS FIGURE TALL
5th Place: Jamie Dengler
4th Place: Amanda Simon
3rd Place: Chantel St Andre
2nd Place: Heather Nash
1st Place: Vicki Yates

MENS OPEN LIGHT WEIGHT
4th Place: Victor Barcomb
3rd Place: Rich Ponce
2nd Place: Quenton Hursey
1st Place: Jon Carlo Astoria

MENS MIDDLEWEIGHT OPEN
5th Place: Chris Frambers
4th Place: Jacob Trensenriter
3rd Place: Abraham Monla
2nd Place: Michael Salazar
1st Place: Suburi Giwa

MENS OPEN LIGHT HEAVY
5th Place: Mike Laube
4th Place: Tim Steffens
3rd Place: Roger Clarke
2nd Place: Habideen Olaniran
1st Place: Ben Goins

MENS OPEN HEAVYWEIGHT
5th Place: Enrico Willis
4th Place: Ryan Crawford
3rd Place: Eric Martin
2nd Place: David Hahn
1st Place: Jason Kaiman